| Angyclon a întrebat:

Ma numesc Angela si am doar 14 ani (jumatelaughing). As vrea sa va consult intr-o problema cu un baiat. E o chestie pe care nu o intalnesti des si nu gasesti nimic despre asta pe google deci... m-am hotarat sa pun intrebarea, aici, pe TPU pentru ca m-au ajutat foarte mult cateva raspunsuri ale unor intrebari puse de alte persoane in diverse probleme. Deci...eu sunt in clasa a VIII-a si am un baiat in clasa caruia nu o sa ii dau nume dar caruia o sa-i zic "Bob"laughing. Deci, baiatul asta e foarte inalt, e puternic, arata cam nasol si e cam nebun (deci nu nebunatic, adica face tot felul de chestii cum ar fi tipa foarte tare, se pune in gura cu profii etc. Am fost martora la o prostie care a facut-o chiar in seara asta si anume: avea o bricheta si a aprins-o si apoi a lasat butonul putin ca sa iasa numai gaz, a tras gaz in gura si apoi a aprins iar bricheta sufland in foc si creand o flacara uriasa). Pe deasupra fumeaza, nu mai e v*rg*n si am auzit ca s-a drogat odata, nu sunt sigura de ultima informatie. Nu invata pe la scoala, iese cu unii colegi dar daca i-ai intreba ""Bob" e prost?" ar spune oricine ca da. A declarat in nenumarate randuri in fata profesorilor ca e prost. Mai este ceva: in cazul in care ar vrea sa obtina ceva foarte mult ar face orice. Si asa ajungem la problema mea. Ma place. Nu. Ma iubeste. Am prieteni care il cunosc de mai mult timp decat il cunosc eu si mi-au zis ca niciodata nu a mai placut, scuze, iubit pe cineva atat de mult. Imi tot transmite prin prieteni comuni ca ar face orice, s-ar schimba in orice mod, doar sa fiu cu el. Am fost cu el doar 2 ore in vacanta de vara dar nu suportam nimic la el, modul de a gandi, de a se purta, si ce credeau ceilalti despre noi. Prietenii comuni zic ca m-ar putea apara de golani, etc si ca s-ar lasa de fumat pentru mine, ca ar face orice vreau eu. Credeti-ma ca nu exagerez nici un cuvant. Marea problema e ca eu nu vreau ca el sa se schimbe pentru mine sau sa ma mai placa. In primul rand pentru ca nu ma "cunoaste" cum ma cunosc toti prietenii mei. Ma cunoaste ca pe o prietena de vreo 1, 2 ani cu care mai iese pe afara din cand in cand, desi a spus ca m-a placut din prima si il cred in stare pentru ca mi-a dovedit asta de la inceput si de un an si ceva tot se tine dupa mine (ma cunoaste de atat de putin timp pentru ca eu in I-IV am fost la scoala la care sunt acum, apoi m-am mutat in alta scoala timp in care cele doua clase s-au unit si apoi m-am intors, el fiind din cealalta clasa, deci nu ma cunostea prea bine). Deci, as vrea sa va intreb, cum as putea sa scap de el sau sa il fac sa inteleaga ca nu are de ce sa ma placa atat de mult(am in clasa niste fete cu un corp superb)? [Apropo, poate nu imi puteti raspunde, dar macar ati citit o poveste reala pe cinstelaughing]

Răspuns Câştigător
| livia_twilight a răspuns:

Zi ca ai un alt iubit. poti sa folosesti un prieten apropiat sau varul, daca nu il cunoaste. zi si tu ca va iubiti foarte mult si nu vreti sa va despartiti niciodata

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Bob ala e intresantthinking Mai mult ca sigur problemele sunt inca si mai grave decat cele expuse de tine.Ca orice om, Bob simte nevoia sa iubeasca si sa fie iubit, nimic anormal pana aici.Doar ca nu intelege ca trebuie sa se schimbe pentru el si nu pentru fete.Incearca sa discuti cu el, tot ce are nevoie e o prietena

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Pai spune-i in fata:,, Nu vreau sa fiu cu tine, nu imi place de tine si lasa-ma in pace'' daca nu iti doresti astawinking
cel mai bine este sa eu spui in fata doar stii km e vorba aia,, scurt si la obiect''

| Angyclon explică:

Nu e atat de usor pe cat pare. Nu pot sa ma schimb total. Asa sunt eu si nu vreau sa fac acest efort pentru ca la cum e el (v-am zis deja) probabil nu o sa se lase. Iti dai seama ca nu pot sa ma schimb atat de mult. Mersi pentru sfat totusi teutza. Bombonik, i-am zis de milioane de ori si cum am mai spus daca vrea ceva va face orice sa obtina. Si v-am zis cum e dar am uitat sa va zic ca in preajma mea devine un mielusel, are si o parte buna si e de treaba dar face numai nebunii. Si nu va renunta atat de usor. Totusi nu vreau sa il ranesc. Mai e ceva. Ma tot intreaba ce sa schimbe ca sa fie cum vreau eu si nici eu nu stiu. Cum as putea macar sa imi dau seama?(mi-e ca nu scap prea curand de el si trebuie sa rezolv problema asta inposibila, prietenii sunt de partea lui pentru ca il vad atat de indragostit si ma simt de parca sunt terminatorlaughing)

| Angyclon explică:

Pai azi mi-am dat seama de ce "Bob" se tine dupa mine din toate puterile lui. Am aflat de la prietena mea care credea inainte ca "mi-am dat seama", dar am intrebat-o si mi-a explicat ce i-a zis ei "Bob". Inainte el vroia sa fie cu mine, e adevarat numai pentru a iesi in evidenta si toate alea. In vacanta, cand am fost cu el 2-3 ore (a fost mai mult un fel de intalnire la care au participat si prietenii) m-am cuplat cu el pentru ca vroiam sa ii dau o sansa. Vroiam sa vad daca totusi as putea sa il plac macar. Dar nu s-a intamplat asa. Nu mi-a placut. Ma simteam inconfortabil si aiurea si simteam ca ma foloseste ca sa iasa in evidenta in ochii celorlalti. De aceea i-am dat papucii. Apoi, s-a transformat in altceva. Nu e vorba ca ma place pentru cum arat sau pentru ce calitati am ci ma iubeste pentru ca atunci cand am fost cu el (doar alea 2 ore) si-a dat seama ca nu m-am cuplat cu el ca sa scap de gura prietenilor mei care incercau sa ma combine cu el si nici pentru ca ma poate apara sau ceva de genul asta. Si-a dat seama ca m-am cuplat cu el pentru ca am incercat sa il plac cu adevarat. Din pacate pentru el, si cum am mai zis nu s-a intamplat asa. In concluzie ma iubeste pentru ca sunt genul de fata care viseaza cu ochii deschisi la relatiile din romanele de dragoste sau asa ceva. Mi-am dovedit singura azi ca se chinuie sa imi fie pe plac. Nu a mai fumat, a stat cuminte la ore, nici macar nu a mai injurat, s-a imbracat mult mai decent si s-a dat cu parfum. M-am simtit flatata. Totusi simt ca nu pot sa fiu cu el. O sa incerc ideea ta, livia_twilight, si daca merge primesti fundita. Mersi mult ca incercati sa ma ajutati desi e o poveste atat de complicata.

| SteauaROsie a răspuns:

Lol scrii romanee
poti sa scrii o carte despre acest individlaughing

| alexandramarya a răspuns:

Spune-i in fata ca sa te lase in pace ca tu nu il iubesti...la mine a mers.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-l faci sa vada ca de fapt nu esti ce isi doreste.
Fi cu el de forma. si comporta-te foarte urat. fa figuri etc.
Asa el n-o sa te mai suporte si o sa-i treaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt mai matura am 25 de ani, si stiu ce zic, ignora-l cit mai mult si atit, o zic pentru binele tau.suces si scuze ca n-mi dau numele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza corpu' colegelor tale...si eu cativa din astia pe cap, te vrea p tine fiindca stie ca esthi cumva atrasa de ei, eu recunosc asta. N'ai ce'i fache, daca nu vrei, nu sta cu el iar daca te place nu e o catastrofa...si cel mai imp: ei sunt asa doar ca sa atraga atentzia, adica incearca sa'l cunosthi u pe el si o sa vezi ca nu e asa rau. funtizzta?love struck

| Roxy_8199 a răspuns:

Poi din moment ce nu iti place de el ar trebui sa ii spui in fata nu.nu conteaza ca e bazat (stiu cum e) sau daca iti place putin de el si crezi ca merita sa incerci incearca nu ai nimic de pierdut dar sa ai grija sa nu isi bata joc de tine. poti sa faci ca un baiat sa te placa si sa te iubeasca daca nu il bagi in seama. poate ca pentru a scapa de el ar trebui sa te comporti foarte frumos cu el si sa-l bagi prea mult in seama iti zic 100% ca s`ar plictisi sper ca te-am ajutat cu ceva si n`am svris aici degeabahappy mai vb pa-pa:*

| teutza_7920 a răspuns:

Sfatul meu incearca sa fii tocmai opusul la cum esti acum pentru a nu se mai simti atras de tine