| IooMar a întrebat:

Buna!

Vreau sa va zic ca plac un baiat de la mine de la scoala, dar acum am terminat clasa a 8-a si fiecare o ia pe drumul lui. Nu am vorbit niciodata cu el fata in fata si avem destul de multi prieteni comuni. Si una dintre prietenii acestia comuni este o colega de-a mea cu care ma inteleg destul de bine. Si m-am gandit sa ii spun sa il sune si sa il cheme intr-un loc in care sa ma duc eu... si sa zicem ca si eu o astept tot pe ea si sa incep sa ii vorbesc asteptand sa vina si ea. Dar ma mai gandeam acum sa ii spun ei sa nu mai vina, dar sa nu ii zica din prima ca nu mai vine, sa ii zica dupa o ora si ceva ca el sa nu plece. Crede-ti ca fata va accepta sa faca asta pentru mine? Nu exista o posibilitate sa il placa si sunt sigura de asta. Crede-ti ca este o idee buna, sa ii spun asta? Si sa mentionez ca baiatul este imatur, amuzant, se poarte ca un copil de 5 ani.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TerminusMarc a răspuns:

Se pare ca mai exista si specimene ca mine. Fiind copia mea fidela ( vorbesc serios exact asa ma comport si eu ) iti spus eu cum sa faci. Deci in primul rand e buna abordarea ta, dar cred ca baiatu e destept si isi va da seama ca e ceva la mijloc. Nu ai si tu o idee daca te place sau ceva? Totusi incearca sa afli daca nu e cu cineva deja. Daca nu e incearca sa pari interesanta asa cum fac fetele. Dupa incearca sa iesi cat mai mult cu el pe afara, dar ai grija sa nu pari prea obsedata. Bine mie imi plac genu asta de fete laughing da nu stiu daca e si cazul lui. Si incearca sa il faci sa te caute si sa te vrea mereu langa el si asa... Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai alte intrebari, intreaba-mawinking. FUNDA love struck?
P.S. daca pe baiatu ala il cheama Bogdan sau Andrei e o coincidenta prea stranie. Se pare ca avem si acelasi comportament, amandoi am terminat a 8a dar daca mai avem si acelasi nume laughing

| IooMar explică (pentru TerminusMarc):

Andrei il cheama thinking laughing

| TerminusMarc a răspuns (pentru IooMar):

Baaa frateee laughing. Nu pot sa cred laughing. Serios nu mai stiu ce sa zic straight face. Credeam ca sunt original. O sa vorbesc cu mama si tata despre asta waiting. Te-a ajutat cu ceva raspunsul meu?

| IooMar explică (pentru TerminusMarc):

Din ce oras esti?
Da, m-a ajutat estul de mult! Multumesc!

| TerminusMarc a răspuns (pentru IooMar):

Cu placere :*. Sunt din constanta. Tu?

| IooMar explică (pentru TerminusMarc):

Pitesti, poti sa imi dai id-ul tau? big grin

| TerminusMarc a răspuns (pentru IooMar):

Vbogdan_andrei

11 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Eh, te complici. Priveste lucrurile mai simplu.
Tu vrei sa o pui pe prietena ta sa il cheme pe baiat, ea sa nu mai vina, si tu sa fii in acelasi loc in care va fi baiatul, astfel incat voi sa puteti vorbii cat timp o asteptati pe prietena care nu mai vine. Ea il suna pe baiat sa ii spuna ca nu mai vine, si tu ramai cu el sa vb.
Cam complicat dupa parerea mea, si ar fi mai usor daca i-ai spune tu direct ca-l placi, sau sa il chemi chiar tu sa vorbesti cu el.
Dc? Pentru ca asa vezi mai usor daca prezinta vreun interes pentru tine, pentru ca: Planul tau este bun, dar omiti partea in care fata il suna pe bait sa-i zica ca nu mai vine.
Daca baiatul acela v-a pleca acasa si te v-a lasa cu ochii in soare pentru ca el venis doar pentru cealalta fata?
Si daca ii zici fetei sa nu il sune sa-i spuna ca nu mai vine, el o v-a suna in continu, nu v-a mai fi atent la tine, si v-a pleca.
Te complici, mai bine il chemi tu, sa vorbesti cu el, sa stati pe afara, sa mergeti la un suc, etc, si asa vezi mai usor daca prezinta vreun interes pentru tine, si poate ii spui direct ca-l placiwinking

| Dey09 a răspuns:

Daca iti este prietena buna o sa accepte dar sfatu meu prinde mai mult tupeu si nu implica alte persoane intre voi si ia tu atitudine.

| Tanase_Laurentiu_1996 a răspuns:

Cand zici ca e amuzant si zapacit eu inteleg destept.........ideea e sa intri in vorba cu el si apoi sa vorbesti din ce in ce mai mult(il suni, etc), apoi usor usor va aparea o scanteie, iar unul dintre voi va face ''un pas''

| Crystopher188 a răspuns:

Parerea mea ar fi ca nu trebuie sa o amesteci si pe prietena ta in relatie mai bine iti incerci norocul si vorbesti cu el fata in fata, cat de rau poate sa fie.
Succes.

| Poc1 a răspuns:

Super la fel ca minewinking zii k iti place de el