| Angel_5680 a întrebat:

Salut ma numesc Cristina Nu de mult a fost deschiderea sezonului dukinduma pe stadion am vazut un baiat ce se uita in continuu la mine ear eu la dinsu deci nu prea il cunosc dar fosta lui prietena vrea sa ne faca cunostinta dar eu am putina teama cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Nare de ce sa-ti fie frica,gandeste-te ca "N-ai nimic de pierdut", si asa vei reusi sa infrunti teama. Apoi daca simti ca il simpatizezi, mergeti toti 3 la un suc si incetul cu incetul incearca sa iesiti doar voi 2. Din cate vad asta s-ar putea sa fie dragoste la prima vedere, asa ca o sa fie o experienta interesanta pentru tine :Succes! Funda>?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Încearcă să treci peste timiditate, dacă chiar îl plăci pe acest băiat!
N-are rost să-ţi pui singură piedici...
Discută cu el (n-ai de ce să te ruşinezi) şi vezi cum vor evolua lucrurile!
Succes!

| funditza_3597 a răspuns:

E bine daca ai zis da...in primul rand trebuie sa clarificati lucrurile(adica daca vrea sa fi ti numai amici sau prieteni,iubiti), nu trebuie sa il intebi, o sa ti dai seama pe percurs. daca se uita incontinu la tine inseamna ca filtra...am mai auzit pe TPU sfaturi gen,, spune i ca il placi etc.''daca vrei sa o faci fii sigura pe tine, nu te grabi pentru a consolida o relatie trebuie timp, eu sunt putin mai realista de aceea eu tot ce iti zic e din inima totusi nu ma pot abtine sa iti pun si eu o intrebare :fosta lui prietena iti este amica sau nu?

| Angel_5680 explică:

Cu fosta lui prietena nu suntem prietene bune pur si simplu vorbim

| Angel_5680 explică:

Cu fosta lui nu suntem prietene bune pur si simplu vorbim dar asta conteaza ceva?

| Angel_5680 explică:

Vam ascultat pe voi si am trecut prin asta acum el mi-a propus intilnire mersi ca mati incurajat