| Baal a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?! cum sa imi conving parintii sa nu ma mai oblige sa ma tundstraight face...imi sta mult mai bine cu parul mai maricel decat cu el scurt...straight face

Răspuns Câştigător
| Simona_1739 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa le demonstrezi parintilor tai ca asta te caracterizeaza pe tine si ca te simti bine asa cum esti si ca nu ai nevoie de o schimbare.
1)Ai putea sa le faci cunostinta cu prietenii tai care banuiesc ca abordeaza acelasi look si se vor convinge ca nu e un capat de lume daca ai parul putin mai lung.
2)Ai putea sa vorbesti deschis cu ei si sa le spui ca asta iti doresti.
3)Comporta-te cat de frumos poti cu ei si cand vine vorba de "tuns" fi foarte afectat, incearca chiar sa plangi si fa promisiuni de genu ca nu vei mai face anumite lucruri pe care pe ei ii deranjeaza.

Eu sa fiu in locul tau asa as face! Iti doresc multa bafta>big grin

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Pnm e parul tau iar tu fiind tanara sti si tu cum iti sta mai bine.
spune-le ca e chestie care tine de tine, de ce iti place tie. si aici nu ar trebui sa se bage ei.
spune-le ca tie iti place mai maricel. pana la urma tu te speli la cap, cu te "chinui" cu el. nu ei.

| CryssCrySta a răspuns:

Nu au cum sa te oblige daca nu vrei nu o faci simplu dor nu o sa te lege de scaun ca sa te tunda.

| ZethOfficial a răspuns:

Nu prea ai cum deoarece zic ca arati neingrijit...am patit si eu

| Baal explică:

@Coryx sunt baiat...
@simona...o sa incerc cu promisiunilebig grin
@Cristina... tata a spus ca ma tunde in somn... daca nu ma duc sa ma tundlaughing