| yusukejapan a întrebat:

Mai pot face dosar pentru somaj? Eu am luat bac-ul din prima sesiune si am auzit ca pana pe 30 iulie se poate depune dosarul. Dar ce fac aia care au dat a doua sesiune a bac-ului? Mai pot depune dosarul? Dar eu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se mai poate depune, du-te la AJOFM.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În prima etapă, în MAXIM 60 de zile de la absolvire, trebuia să mergi la AJOFM pentru luarea în evidenţele AJOFM ( "Pasul 1" ).

La 60 de zile după aceea, se poate solicita ajutorul de şomaj şi se poate depune dosarul cu actele ( "Pasul 2" ).

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.dolj.anofm.ro/Informare_absolventi.pdf

Toate cele bune.