| Choasmakerangel a întrebat:

mai sunt persoane p'aici care nu mai simt acel "spirit" al craciunului,adica eu cand eram mic si se apropiau sarbatorile era un sentiment de nedescris, o bucurie mai diferita.De pe la varsta de 14-15 ani nu prea mai simt nimic,nu mai ma incanta nici vreun canted de craciun,reclame, colinde....nimic

6 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Poate sunt mai multi factori care ne fac sa nu mai simtim aceasta atmosfera.
Cand eram mici, toata luna decembrie + o parte din ianuarie eram in "starea de Craciun", normal cand ne maturizam ne simtim asa doar in zilele de sarbatoare. Observam ca nu e totul "roz" si ca aceste sarbatori pot sa aduca stres.
Si ai observat ca nu mai e zapada? Mergi la colindat si afara sta sa ploua. Rareori prinzi zapada de Craciun, inainte de la sfarsitul lui noiembrie incepea sa ninga si ramanea zapada.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram mic copil uram sarbatorile in adevaratul sens al cuvantului. Acum ca anii au trecut, nu mai simt la fel. Doar indiferenta. Nu ma incalzeste cu nimic aceste "sarbatori".

| Zazy a răspuns:

Am crezut ca sunt singura, asa simt si eu ...nu stiu ce se intampla..pentru ca Craciunul era perioada mea favorita din an, si inca este, dar mai sunt 12 zile si eu nu simt spiritul ala, fericirea aia mare, nu stiu de ce.

| N123 a răspuns:

Te inteleg si eu am patit faza asta.

| MiniStar a răspuns:

Stiu ce simti.