| curiosul122 a întrebat:

Mama mea parca e nebuna, nu stiu cat stiti, la unele scoli nu exista prelungit, ci After School, cu 4 ore mai mult.
Eu nu cred ca este bine, de abia o inceput scoala, acum de inceput trebuie sa stau acasa, sa invat si sa ma odihnesc pentru zilele urmatoare. La After School este foarte greu. Este prea mult pentru un inceput de scoala. Ce fac?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta e. Invata, că pixul se tine mai usor in mana decat o lopata cu nisip cand vei fi adult.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce este atat de greu la "after school"?
La ce te referi cand afirm asta?

Eu cred ca este o solutie extraordinara, ca dupa scoala sa mergi la "after school " sis a-ti fac temele sau sa inveti, ac seara cand ajungi acasa, sa te relaxezi si sa te culci dupa aceea.

| aXy99 a răspuns:

Nu am inteles nimic. Nu esti coerent.

Maica-ta te-a trimis la after school si tu nu vrei? Ce sa faci?! Sa vorbesti cu ea, bineinteles.

Ce faci la after school de e asa de dificil?

| FruttiFresh300 a răspuns:

Ce e greu? Să stai să-ți faci temele la școală? Te-ai odihnit toată vara plus că timpul de după școală îți e suficient să te odihnești și să înveți. Spune mai bine ca nu mai ai timp sa stai cu orele să te joci.