| AliceBodomChild a întrebat:

Hey TPU.Am si eu o problema.De vreo 3 saptamani am un pui de pisicuta de vreo 2 luni si jumatate.E foarte jucausa,insa problema e ca daca nu doarme si ma vede facand altceva,incepe sa miaune lung pana gaseste o modalitate sa ajunga la mine in brate. Daca e putin singura acasa,la fel, miauna foarte tare si lung.In rest am reusit sa o invat sa faca la cutiuta cu nisip,nu face deloc in casa.E rau daca se invata sa fie mereu cu cineva, pentru ca nu poti fi cu ochii pe ea chiar in fiecare secunda din zi.As vrea sa stiu daca exista o modalitate sa o dezvat de obiceiul asta sa miaune pentru orice, fiindca mi-e frica de faptul ca mama nu va mai vrea sa o tinem din aceasta cauza si m-am atasat de ea... sad Multumesc.

Răspuns Câştigător
| IoanaDan2000 a răspuns:

Cel mai bine e sa aiba o jucarie ceva care chitaie poate undeva la inaltime, intr-o camera in care sta cel mai des asa o sa se joace in continuu cu ea si poate atunci cand se joaca cu ea sa o lasi singura in camera si so inchizi acolo pentru putin timp pana o sa inceapa sa miaune cand incepe ii deschizi usa ca sa iasa singura si nu o bagi inseama, acum e pui si vrea multa afectiune findca ii e dor de mama lui dar cand va mai creste nu va mai fi chiar asa, FUNDA

4 răspunsuri:
| LivingLouder a răspuns:

E rau pentru ca dupa aia nu va invata sa traiasca fara tine.

| AddyTakaBlack a răspuns:

Culca-te odata cu ia in acelasi pat sa se simta protejatawinking

| Sibeluca a răspuns:

Ooowww ce draguut :3 Pai e mititiica, las-o putin asa pana se face si ea mai mare, si dupa o sa se sature de atata afectiune :)))

| AliceBodomChild explică (pentru Sibeluca):

Ma gandeam si eu ca probabil daca mai creste nu va mai fi asa dar pana atunci mi-e frica sa nu o scoata mama afara din casa laughing)