| highheadshot a întrebat:

Mi-am instalat de curand messenger 11.5 si nu pot sa trimit emoticoane. De fiecare data cand vreau sa trimit unul dispare si imi zice ca nu am scris nimic. Ce pot face sa rezolv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Mai intai verifica in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program' si vezi daca ai alte Smiley's -uri(emoticoane) instalate si anume -> SweetIM! Daca ai dezinstaleaza-le -> Selectezi programul din cadrul lista(in cazul tau SweetIM), si click pe 'Uninstall' (Eliminati) ->da un restart pc si intra pe Yahoo Messenger ->vezi daca iti merg emoticoanele! Apoi intra in Internet Explorer -> Tools -> Internet Options apoi click -> deruleaza in jos pana la -> Multimedia si bifeaza optiunea -> "show image download placeholders" and "image shows" (show pictures). Vezi foto http://i169.photobucket.com/albums/u203/angrymouse/ie.jpg

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dar scrisul se vede dupa ce trimiti mesajul? Ce iti apare in locul emoticonului?

| highheadshot explică (pentru neluL):

Scrisul se vede dar in locul emoticonului nu apare nimic.

| neluL a răspuns (pentru highheadshot):

Mai intai verifica in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program' si vezi daca ai alte Smiley's -uri(emoticoane) instalate si anume -> SweetIM! Daca ai dezinstaleaza-le -> Selectezi programul din cadrul lista(in cazul tau SweetIM), si click pe 'Uninstall' (Eliminati) ->da un restart pc si intra pe Yahoo Messenger ->vezi daca iti merg emoticoanele! Apoi intra in Internet Explorer -> Tools -> Internet Options apoi click -> deruleaza in jos pana la -> Multimedia si bifeaza optiunea -> "show image download placeholders" and "image shows" (show pictures). Vezi foto http://i169.photobucket.com/albums/u203/angrymouse/ie.jpg

| Chr2012 a răspuns:

Salut! Poti dezinstala simplu programul din Control Panel si al reinstala la loc.