| Agoodboy a întrebat:

Salut, mica intrebare asa pentru un baiat de >15-16 ani, cum pot si eu sa descopar persoane noi (gen sa imi fac si eu prietena) sau mai bine zis sa cunosc fete noi? Ca nu is prea mult genul care se baga in seama, mai am cativa prieteni dar ies o data/2 ori pe sapt. si mna... in general iesim prin oras, vizitam asa in mare locuri si locuri, ne luam cipsuri si povestim si dupa 2 ore plecam acasa fiecare. Mna sper ca s-a inteles ceva din asta, nu stiu, mi-ar placea sa gasesc si eu pe cineva, dar nu imi vine nimic in minte, prin scoala nu stiu ce sa zic si iti dai seama ca random prin oras, slabe sanse, in general baiatul merge la fata, nu ca ma trezesc random cu o fata ce imi spune "imi place de tine " sau random cum te cheama.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu esti la liceu?
Fiindca intr-un liceu sunt cateva sute de fete, din care ai ce sa alegi... doar sa inveti sa vorbesti frumos, sa te imbraci adecvat si sa te prezinti in fata unei fete, salutand-o in primul rand si apoi intri in vorba cu ea, despre ore, despre profesori, despre mateii, despre vreme...si usor-usor vezi daca si ea iti raspunde pe un ton placut, ca sa poti sa treci la urmatorul pas, sa o inviti la o prajitura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă tinder sau Facebook dating