| Floreenofficial a întrebat:

Nu stiu ce sa fac in legatura cu facebookul.Am cont, dar nu am poze cu mine fiindca mi-e frica sa imi pun fiindca nu arat bine si mi-e frica de reactia celorlati. Daca vor rade de mine, daca ma vor arata cu degetul, daca apar pe cine stie ce site-uri etc.
Sunt baiat. Fetele pot pune orice ca ele oricum arata bine.Imi doresc tare mult sa primesc cereri de prietenie si sa ma bucur, sa primesc like-uri la poze, chiar daca poate voua va pare ciudat, pentru mine, de exemplu, ar inseamna enorm de mult aceste lucruri.Nu am foarte multi prieteni si poate m-ar ajuta sa socializez.
Deci sa imi fac facebook cu poze sau nu? Voi ce ziceti? Daca vad ca treaba nu e in regula voi sterge contul sau voi scoate pozele dupa o anumita perioada de timp...eu asa am gandit ca ar fi bine.
Am actualul cont de vreun an si jumatate timp in care am strans foarte putini prieteni si am primit foarte putine cereri de prietenie neavand poze...
Concluzie:Sunt genul de persoana care este afectat de ce zic ceilalti.Adica daca ar rade candva de mine sau daca as primi comentarii rautacioase mai mult ca sigur ca as izbucni in plans. E tare naspa sa nu arati bine sad. Degeaba ai un caracter poate frumos daca e asa de important exteriorul. sad
A, si inca ceva...nu am experienta la poze. Ce fel de poze sa fac ca sa para mai reusite? Sa fiu eu, sau sa ma duc nu stiu pe unde ca sa am peisaj frumos in jurul meu?

Imi cer scuze pentru ca v-am rapit din timp si mentionez ca ofer fundita pentru o persoana (v-as da tuturor daca s-ar putea), iar celorlalti va voi acorda inteligent, amuzant si folositor.

Răspuns Câştigător
| MâţaD a răspuns:

Vad ca esti o persoana sensibila si din pacate ai dreptate, in ziua de azi se pune mare accent pe exterior...pacat ca oamenii sunt atat de superficiali.Gandeste-te ca daca iti vei face profil de facebook tot va avea cineva cate ceva de comentat ca na, asa sunt oamenii, rautaciosi.Insa fii tu insuti si ignora-i.Iti vei da seama ca poti gasi pe site-urile de socializare prieteni care nu sunt ca toti ceilalti deci da, eu te sfatuiesc sa iti faci cont pe facebook.Fa pozele cum te simti tu bine si pune-ti in evidenta calitatile. Ignora comentariile de prost gust si nu mai pune la suflet orice zice oricine, pentru ca persoana respectiva nu merita nici cea mai mica atentie din partea ta.

| Floreenofficial explică (pentru MâţaD):

Multumesc pentru raspuns! :* >big grin

| MâţaD a răspuns (pentru Floreenofficial):

Oricand!