| comycomy a întrebat:

Salut, numai pot trimite cereri de prietenie pe facebook? imi apare mesajul astabig grino you know this user personally? To prevent misuse of Facebook, this request can't be sent. To learn more, please visit the Help Center. If you believe you're seeing this message in error, you can report the problem.Cate zile trebuie sa astept sau ce pot face? multumesc mult

3 răspunsuri:
| ALeXsSaY a răspuns:

Dar nu trebuie sa astepti nimic si nu poti face nimic. utilizatorii carora vrei sa le treimiti cereri de prietenie pot sa iti bage cererea la spam si astfel sa fii sanctionat. eu am patir-o si nu am putut trimite cereri o saptamana.worried tu poti sa trimiti cererea stii ca asta e un avertisment dar o poti trimite pentru ca in stanga jos scrie SEND dar cu riscul de a fi raportat straight face

| bozioru a răspuns:

Mesajul ala apare, de obicei cand ai dat prea multe cereri de prieteni in una sau mai multe zile.Ca sa iti revina al normal nu trebuie sa mai dai cereri 2-3 zile. Sper ca te-am ajutat happy

| NyckoLau_YuLyan_1982 a răspuns:

De ce facebook ne blocheaza conturile sa nu mai putem sa dam cereri noi de prietenie
doar e retea de socealizare si sa le fie rusine lor