| Culcus a întrebat:

Salut, numele meu este Alex, am 17 ani și mă văd cu o fată care mă place, ea are tot 17 și ea nu a mai avut prieten până acum și ea spune să o luăm încet și să lăsăm totul să decurgă așa, dar nu prea se întâmplă nimic de ceva timp. Nu știu cum să mă comport cu ea, dacă să o iau de mână când ne vedem, dacă da, cum? ...Adică am impresia că dacă nu face niciunul nimic nu o să evoluăm niciodată, să nu înțelegeți că vreau să mă grăbesc, dar cum v-am spus de 3 luni facem aceleasi lucruri... Cum aș putea să ma comport cu ea, ce să fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Cornel1333 a răspuns:

Salut!
Cineva trebuie sa sparga gheața si cred ca acela esti tu, contactul fizic este important daca chiar vreti sa evoluati, deci poti sa îi pui doua intrebari simple:,, Te-ar deranja daca te-as lua de mana acum?'' sau,, Cred ca ar fi placut daca ne-am plimba tinandu-ne de mana azi, ce parere ai?'' iar cu timpul ati putea incerca o imbratisare la finalul intalnirii.
Succes!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, ia-o de mână laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Comporta-te nomral, asa cum simti si daca faci ceva gresit, iti va spune ea.
Evolueaza incet, luat de mana, imbratisat, pupat.

| Andreeush a răspuns:

Comportă-te normal, fii drăguț cu ea și totul o să vină de la sine.

| siriusblack98 a răspuns:

Urmeaza sfatul lui CorneLThirteen.Eu personal as lua-o de mana fara sa-i cer voie. Daca am invatat ceva este ca fetelor/femeilor le place sa-ti iei singur deciziile, sa ai initiativa.Nu le plac amaratii care nu stiu ce sa faca si se roaga de ele sau le cer permisiunea si sa le vorbeasca sau sa le tina de mana.Toate vor baieti/barbati cu mai multa experienta si tupeu decat ele.Cine contrazice treaba asta inseamna ca a trait sub o piatra toata viata si nu cunoaste realitatea. Daca nu vrea sa avansati in nici un fel eu zic sa treci la urmatoarea.Am avut si eu o caprioara din asta alintata cand eram de varsta ta, nu merita, nu la varsta asta cand relatiile nu tin pentru vesnicie.

| Kerre a răspuns:

O fata spune aceste cuvinte in cazul in care vrea sa te testeze, sa vada ce miscari o sa faci in continuare. Iti spun sincer ca toate fetele vor o relatie care sa fie fericite si implinite fara prea mult deranj. Daca o fata iti spune ca trebuie sa o luati mai incet inseamna ca inca nu e foarte sigura de o relatie cu tine si vrea sa lungeasca timpul sa vada daca o sa o impresionezi cu ceva.
Sfatul meu este sa treci peste toti pasii de inceput si sa treci direct la subiect, pana la urma sunteti baiat-fata si intre voi exista o conexiune, deci nu mai astepta si treci la fapte.

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Poți face gesturi mici, arată-i că o iubește fara sa-i spui.Ai spus ca nu mai a avut prieten până acum (ceea ce e aproape miraculos pentru că, după cum vezi fetele de 9 ani deja nu mai sunt virgine, educația e cea mai valoroasă) așa ca încercați să construiți amintiri de neuitat si lucruri frumoase. Vei observa ca totul va deveni ușor si ca (Dacă totul merge bine ) îți făceai griji degeaba.O fata trebuie iubita, respectată, alintată si trebuie să-i suporți toanele happy. Cum si în spatele fiecărui bărbat puternic se află o femeie pe măsură.
Toate cele bune!