| mafiot1 a întrebat:

Salut pana la ce varsta se primeste alocatia daca sunt la liceu si am implinit 18 ani?

Răspuns Câştigător
| MyChemicalRomance a răspuns:

Pana termini liceul. De exemplu daca esti in clasa a 12-a, ultima alocatie o iei in iunie

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Primesti alocatie pana termini liceul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Primeşti Alocaţia de stat până la terminarea liceului :)

Trebuie să CERI de la Secretariat o "Cerere pentru alocaţia de stat" ( http://cnaob.org/docs/burse2013/cerere_alocatie.pdf ).
Îţi trebuie şi o Copie după CI!

"Aceştia trebuie să completeze „Cererea pentru acordarea alocaţiei de stat pentru copii…" şi să o depună la secretariatul şcolii însoţită de copia actului de identitate (şi de extrasul de cont în cazul în care acesta optează pentru plata în cont bancar).
Totodată, plata alocaţiei va fi sistată pe perioada vacanţei de vară şi plata urmând să fie reluată din oficiu la începutul anului şcolar următor pe baza confirmării de către şcoală a continuării studiilor de către tânăr." - SURSA :
http://www.isj.dj.edu.ro/......odules.php

Actele respective le depui la Secretariatul liceului şi aceştia le vor depune mai departe.

Vezi şi actele de la linkul :
...odules.php

Toate cele bune!

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
Vei primi alocatie dupa majorat pana in luna absolvirii clasei a XII-a.
Insa, va trebui sa mergi in ziua in care implinesti 18 ani (la noi in scoala, trece secretara prin clase si anunta cu o zi inainte pe cei care vor deveni majori sa se prezinte la secretariat) sau in zilele imediat urmatoare, sa completezi o cerere pentru alocatie, iti vor indica doamnele de acolo si/sau dirigintele tau ce trebuie sa faci.

| kryOwEEd a răspuns:

Pana termini Liceul