| Cahariu a întrebat:

Pe mine ma stoarce cineva de cosuri. Prima data fierbe apa in oala si pune musetel si ma pune sa stau cu capu in ea. Dupa ce imi stoarce cosurile, porii imi raman deschisi si imi raman gauri-n fata. Pot face ceva ca dupa ce termina de stors cosuri sa nu-mi mai ramana porii deschisi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porii se inchid cu apa rece.
Cosurile trec in cateva zile, pielea se reface in cateva saptamani.
Eu am ramas cu o gaura de asta interesanta pe ten timp de vreo 3 ani ca m-a mancat pe mine sa storc un cos, de abia acum s-a inchis, nu de tot.
Pentru cosuri eu iti recomand Ivatherm Akne Syt, 40-45 lei in farmacie. Cosurile trec in vreo 3-4 zile si ajuta si la refacerea tesutului si daca raman semne trebuie sa te mai dai inca o zi sau doua ca sa se duca.

Si nu iti recomand sa folosesti Zineryt http://didiglamour.blogspot.ro/2012/07/despre-zineryt-fara-perdea.html produce un cerc vicios si te umplii iar de cosuri.

2 răspunsuri:
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Ar trebui sa te spelii cu apa rece,foarte rece, pentru ca de obicei asa se inchid porii si nu se mai umplu cu praf si alte elemente din aer.Dar daca zicica iti raman gauri in fata poate ar fi mai bine sa nu-ti mai storci cosurile, sau eventual sa mergi la farmacie, una naturista, si sa intrebi ce ar putea sa-ti recomande pentru problema ta.Ai putea sa fi si sigura ca ai ales ceea ce trebuia pentru tenul tau.Bafta

| Cahariu explică (pentru AiEnmaYuuki):

Imi pare rau, dar raspunsul lui inocenta a fost mai bun. Ti-as fi dat vot folositor, dar sunt membru junior. Oricum, multumesc frumos pentru ca ai vrut sa ma ajuti.