| rap4us a întrebat:

Salut, pisica care am adoptat-o a intrat sub pat de frica si vreau sa stiu si eu cand ar trebui sa iasa. E pui. Am auzit ca toti puii de pisica se baga sub pat pana se acomodeaza si la un momentdat ies? Cand ar trebui sa fie momentul ala?

Răspuns Câştigător
| AliveOne a răspuns:

Incearca sa o scoti fortat si tine-o langa tine pana se acomodeaza sa vada ca nu ii faci nimic

2 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Nu e bine sa o lesi sub pat, fiindca se va simti inferioara, scoate-o cu un fir de ata, hrana sau forta evita sa o lesi sa intre sub dulapuri in locuri inguste si ascunse...trebuie sa stea la vedere in locuri inalte, trebuie sa se simta superioara.
Noaptea va fi cea mai activa, fai accesibile locurile inalte si acoperale pe cele care par a fii bune ascunzatori, dupa ce se va familiariza cu locul se va familiariza cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in asta, poti sa o scoti incet si sa ii dai niste lapte caldut...