| kikizzz a întrebat:

Salut, prietenei mele i-a intarziat ciclul cateva zile... trebuia sa-i vina la sfarsitul lunii martie. Poate sa intarzie si din motiv ca esti racita? De vreo o saptamana cam asa. Mentionez ca este virgina. Ne-am mai jucat noi asa dar nu i-a sarit niciodata sperma in jurul vaginului sau pe vagin, in secunda 2 dupa ce terminam imediat se stergea. A mai fost o intamplare tot asa cand i-a intarziat 3 saptamani si ma panicasem putin dar ma panicasem degeaba ca nu a fost nicio sarcina, acum observ ca i-a intarziat 4-5 zile cam asa. Ar fi cazul sa intru in panica sau o sa-i vina ei?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca fata are ciclul de tip NEREGULAT, de aici si intarzierile repetate, de care vorbesti.
Un ciclu de tip neregulat NU se poate calcula, estima sau aproxima, pentru ca nu va veni niciodata la fix acelasi numar de zile, luna de luna. De altfel nu se poate calcula sau estima nici ovulatia sau perioada fertila.
Joaca periculoasa cu penisul in erectie la intrarea in vagin, poate duce la accidente si sarcina.
Asa ca, ori va jucati imbracati, ori cu prezervativ pus!

| Raspundebine1 a răspuns:

Sa ne spui cum o sa il cheme pe ala mic big grin