| dannyadmin a întrebat:

Salut prieteni, am nevoie de ajutorul vostru. De aproximativ o luna ma intalnesc cu o fata, suntem intr-o relatie si parca e tot okay, dar faza e ca... deci sa incep totul de la inceput. Ea pe mine ma placea mult, dar eu nu stiam lucrul asta, si pana la momentul cand am inceput sa ne intalnim eu "sufeream" daca se poate de spus in urma altei fete cu care am fost si s-a terminat cam urat, iar pe fata cu care sunt acum n-o plac ca pe ceva mai mult decat o prietena, n-o iubesc si nu stiu cum sa fac sa nu sufere. Singur ma gandesc des la momentul cum de am inceput sa fim impreuna, poate ca a venit la un moment in care eu ma simteam rau, si am incercat sa-mi alin aceasta stare prin prezenta ei. Dar a trecut ceva timp, m-am regasit si acum gandesc lucid, si inteleg ca n-o plac si n-o vad mai mult decat ca o prietena, insa suntem intr-o relatie si toata lumea crede ca e tot okay la noi. Ajutor, cum sa fac sa-i dau de inteles ca nu vreau sa fiu cu ea sau ceva sugestii, doar sa n-o fac sa sufere, pentru ca nu sunt genul de persoana de acest tip, si inteleg ce inseamna sa suferi, va rog seriozitate, merci anticipat?

Răspuns Câştigător
| mariamymy a răspuns:

Nu este nimic rau in asta. incerca sa o ignori ceva timp pana ii trece sau sa nu ii dai de inteles sa creada ce vrea ea (sa fie cu tine).

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu ea si fi sincer, sigur va intelege