| Andreea34689 a întrebat:

AM O MICA PROBLEMA.
De 1 an incoace imi tot pun o întrebare: "Eu sunt heterosexuala sau nu?"
Deoarece mie imi plac baietii insa nu-mi prea pot imagina sexul cu genul masculin, insa tot timpul ma gandesc la sexul cu fete si ma excit....si la poze cu fete, insa cu genul feminin nu-mi pot imagina o relație... Iar daca ar fi sa aleg intre relatie cu o femeie si una cu un barbat, as alege barbatul.Iar in trecut am simtit o atractie intre mine si o prietena de a mea cu care am avut si primul sarut.Dar baietii imi plac mai mult..nu stiu ce sa fac, ma simt ca o straina față de mine, vreau sa inteleg ce se intampla si daca ati putea, mi-ar fi de folos ajutorul vostru. A da, si am 16 ani.
Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Da inteleg bine ce vrei sa zici...Te simti atrasa de baieti dar in acelasi timp nu ti surade ideea unei apropieri intime cu acestia. In schimb sexul cu fete iti aprinde imaginatia instantaneu si ai fantezii cu acestea. Intr adevar trupul unei femei e mai delicat si mai finut decat al unui barbat iar apropierea fizica dintre doua femei inseamna mai multa tandrete, romantism si implinire fizica si emotionala. O femeie isi cunoaste propriul trup de mii de ori mai bine decat un barbat-fie el cat de priceput in tainele amorului-si implicit ce i provoaca o placere intensa ei si partenerei. Desigur iti vei da seama cum stau lucrurile numai experimentandu ti propria sexualitate.Ai precizat ca nu te ai vedea intr o relatie cu o fata. E posibil sa te intereseze doar sexual. Dar sa nu uitam ca fiinta umana e capabila de sentimente,, trairi, emotii complexe si o atractie puternica fata de alta persoana fara sa mai conteze sexul acesteia. Eu una ma implic emotional intr o relatie fie ea cu o fata sau un baiat inainte de a o face si fizic. N as putea altfel. E posibil sa fii bisexuala sa te atraga ambele genuri. Ramane de vazut cum stau lucrurile cand vei incerca o relatie. Numai bine

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti heterosexuala, doar o fetita care acum descopera viata!
daca iti plac baietii, evident ca sarutuldin trecut cu o alta fetita nu intra la categoria "lesbianism" si nici "preferinte pentru fete" ci la capitoul "curiozitati de fetita" la varste mici.
Deci, ia-o cu incetl, ca ai timp destul sa stii daca esti sau nu heterosexuala, numai dupa ce vei avea destul sex atat cu fete cat si cu baieti.
Pana atunci, fa ochi dulci baietilor si vezi in ce masura iti raspund!

| mihai69 a răspuns:

Așa sunt și eu - băieții îmi plac doar pentru sex; dar relații nu pot avea decât cu fetele.
Deci nu cred că e nimic anormal; acceptă-te așa cum ești.

| alina2k18 a răspuns:

Pai incearca sexul si vezi cu care iti placewinking

| HadesSs a răspuns (pentru alina2k18):

Exact asta voiam sa zic si eu laughing sa incerce sexul sa vada care e pe gustul ei laughing

| CodrutElian1990 a răspuns:

Este foarte greu la varsta ta sa faci o alegere, deoarece dorintele, atractiile si vointa ta sunt fluide.
La inceputul vietii mele sexuale eram atras de baieti frumosi (imi placea sa ii sarut, dar o faceam doar pe obraz), dar si de fete, imi placea sa privesc la baieti goi, dar mai ales la fete, imi placea sa ma uit la filme porno hetero.
Insa imi repugna orice gand ca as putea pune gura pe un penis sau sa-l iau in gura. Nemaivorbind de a primi in gura si a inghiti sperma. Doar cativa ani buni mai tarziu am ajuns la relatii si cu baieti. Acum am sotie si iubit. La varsta ta ti-as recomanda sa mai astepti cu actul sexual. O apropiere de un baiat sau de o fata se poate face si fara sex. O sa-ti lamuresti pe parcurs multe din dilemele ce le ai acum. E posibil sa fii bisexuala.

| asdf2kpower a răspuns:

Dă-mi insta-ul tău în privat și-ți promit că odată ce mă vei vedea în "acțiune", vei fi sigură că ești heterosexuală xD

| NewMember96 a răspuns:

Experimenteaza draguta! numai asa poti reusi sa te cunosti pe tine! Fii atenta insa sa experimentezi discret, lumea este rea.

| presupuncaandrei a răspuns:

Îmi plac idioţii de mai sus care îţi sugerează să faci sex la 16 ani.