| ProfesoruDeRapp a întrebat:

Salut prieteni!happyAs vrea sa ma apuc de rapp.bine..eu cant de mai mult timp happydar as vrea niste sfaturi.1- imi trebuie voce sa fac rapp? 2- versurile le creez, vazand ce ma inconjoara..de exemplu, as putea scrie niste versuri despre micul oras in care locuiesc nu?happy3- daca voi exersa, zi de zi.voi progresa nu? chiar daca unii imi spun ca nu asta-i menirea meahappy Funda, peace!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JustMusic a răspuns:

Ei nah ca stiu alti care e menirea ta sau care e genu tau.
Acum nu ca oi fi eu experta in rapp dar oleaca de voce iti trebuie, nu poti fi afon complet si sa faci rapp, dar nu iti trebuie nici acea voce ca si a lui Boceli.
Rapp spune lucrurile pe nume, poti sa scrii cum vezi tu lumea cu bune cu rele, scrie ceea ce simti vis-a-vis de tot ce te inconjoara ai putea scrie versuri si despre un copac sau mai stiu eu despre ce.
Exersezi devi mai bun, dar o sa fie mult de munca, mie personal mi se pare cam greu sa canti rapp, si chiar daca nu prea ascult ii respect pe oameni care reusesc sa faca acest lucru.