| AndreiTudor1 a întrebat:

Salut prieteni, cum pot sa imi fac și eu o iubită? Puteți sa imi dati niste sfaturi că nu am avut niciodată o iubită și eu vreau sa am o iubită, ajutor.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă nu trag fetele singure la tine, e nașpa.

| Andreiomul a răspuns:

Depinde ce vrei de la o relație, dacă vrei doar să poți spune că ai avut o relație nu are sens să intri în una. Dar dacă chiar simți nevoia de iubire pe care toți o simțim la un moment dat e ok. Ideea e că poți intra în relație cu cineva toxic care să te pună la pământ în loc să îți ofere afecțiune, sau poți da de cineva bun de care să profiți tu, asta nu e ok.
Oricum, cea mai simplă metodă, caută pe cineva cu interese comune pe Instagram sau la școală sau în cartierul tău. Spune un bună prietenos și de acolo continuă, discută și vezi dacă este ceea ce îți dorești.
Evident nu sunt expert așa că mai bine te adresezi unui psiholog sau poate chiar părinților, prietenilor, familiei.
Succes!

| tortilă a răspuns:

Draga, Andrei! Fetele simt cand esti disperat, prefa-te si tu ca nu-ti pasa, mai ignora-le ca si ele fac la fel. Incearca sa nu fii foarte insistent, fii mai degraba prietenos, amuzant, de ajutor. Lucrurile o sa vina de la sine daca o sa gasesti pe cineva cu care esti compatibil. Bafta!