| anonim_6348 a întrebat:

Salut prieteni...imi puteti spune ce inseamna"LOL"

Răspuns Câştigător
| RoaRxDD a răspuns:

L.O.L este o prescurtare de la americani care la ei inseamna laugh asta inseamna ras si cand iti da cineva lol este ceva amuzant sau iesit din comun ca si cum s-ar mira.

21 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Lol = Laughing Out Loud (termen folosit pe internet pentru a exprima râsul).

Sper ca te-am ajutat. big grin

| madalyna a răspuns:

Lol = Laughing Out Loud

| Siracuzia a răspuns:

Lol = Laughing Out Loud (termen folosit pe internet pentru a exprima râsul).

| rater1994 a răspuns:

Imi Vine sa rad asta inseaman

| ROB3RT89 a răspuns:

Lol = Laughing out loud termen prescurtat pentru rashappy

| Hiroko a răspuns:

Lol = Laughing Out Loud (termen folosit pe internet pentru a exprima râsul).

| Aℓex a răspuns:

Heii`! LOL=Laughing Out Loud care mai si inseamna amuzant, imi vine sa rad sau rad in hohotewinking Funda?happy

| Piuliță a răspuns:

Lol = Laughing Out Loud (termen folosit pe internet pentru a exprima râsul).

| SperanteSpulberate a răspuns:

Lots of Love; x.
Sau se mai subintelege ''hohot de ras''.

| Anna_9116 a răspuns:

LOL = Rad in hohote (Lots Of Laugh sau Loughing Out Loud)

| Lilllith a răspuns:

Lol = Laughing Out Loud (termen folosit pe internet pentru a exprima râsul).

| AnnePlatt a răspuns:

Lol inseamna amuzant

| zuziOoO a răspuns:

LOL inseamna logic

| Cristian3 a răspuns:

Laughing out loud! inseamna razand cu voce tare. sau ceva de genu tongue sper ca te-am ajutat!

| claudiu_7386 a răspuns:

Laughing out loud. ras in hohote

| comediant a răspuns:

LOL, scris şi Lol, prescurtare de la expresia engleză "laughing out loud", multe râsete, este un termen argotic folosit pe Internet pentru a exprima în scris hohotele de râs. "Lol" a apărut prima oară în Usenet, în SUA. Cu timpul unii tineri au adoptat acest acronim în sesiunile de chat, la mesajele SMS şi chiar şi oral, în vorbirea de zi cu zi

| Andreea_7327 a răspuns:

L.O.L este o prescurtare de la americani care la ei inseamna laugh asta inseamna ras si cand iti da cineva lol este ceva fff amuzant sau iesit din comun ca si cum sar mira ff tare

| Serafir a răspuns:

Lot of laught's = multime de rasete

Răspuns utilizator avertizat
| Ramona_2949 a răspuns:

LOL insemna in engleza laughing out loud, adica a rade zgomotos tare, a rade in principiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,tovarasa @anonim!happy
LOL=laughing out loud=sa razi cu voce tare rolling on the floorlaughing