| Marius1902 a întrebat:

Salut,prieteni! Probabil că știți cu toții acel tip de "rromi" care sunt tari in clanta si încep cu amenințări.Ei bine, unde merg eu la fotbal dau tot timpul de acele personaje.In general,eu împreună cu cochipierii (prietenii) mei încercăm să ii evităm și sa lăsăm mereu de la noi, chiar daca avem dreptate..Sunt sigur ca arătăm ca niste fricosi,însă nu am venit la fotbal ca sa ne batem.
Dar treaba e că atunci când îi văd ca se rățoiesc la noi,iar unii din ei sunt chiar de varsta noastră, imi fierbe sangele in mine când ma gândesc că ăștia ne iau peste picior.În general cand se apropie de mine si de ai mei și se uita urât si tipa noi nu prea stam sa ne confruntăm cu ei din priviri si răspundem cu un "bine ma"..Cred ca greșeala noastră apare inca de la început,de când mergem pe teren si ne văd ca suntem mai "moi".Întrebarea mea ar fi,imi puteți da câteva sfaturi in legătura cu atitudinea/vorbele/gesturile pe care trebuie sa le am inca de la începutul certurilor pentru a baga puțin frica in ei si pentru a evita o posibila bataie?! Chestia e că nu imi place sa fiu la chermul nimănui,însă nici nu as rezolva ceva prin bataie, plus ca vreau sa dau la academia de poliție si ar fi culmea să nu mai pot intra din cauza unei bătăi prostești. Ofer funda!
Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atitudinea voastra pare a fii una inteligenta la acest moment, prin ignorarea lor, singura de altfel buna, ca sa nu ajungeti la incaierare!
O alta solutie ar fi, sa va gasiti alt teren unde sa jucati fotbal, unde tiganii nu vin.

| Marius1902 explică (pentru Violleta2022):

Inteligenta,dar pana la urmă unii sunt de varsta noastră, ce mama naibii, stau sa tipe ala la mine si să imi zică " daca mai faci nu stiu ce iti rup picioarele"..in gandul meu sunt gen " ba da-te-n p. mea, ia rupe-mi-le".

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Sunt niste gunoaie, nu te supara tu pentru niste gunoaie

| Marius1902 explică (pentru ZGEBYUSMEXIMUS):

Stiu,insa nu prea imi place mie ideea să vină ăla ca un cocoș la mine si eu sa stau cu frica..cred ca ma subestimez, fiindcă dacă ii dau una, probabil îl crap.dar as vrea sa bag frica in el prin alta modalitate, nu prin bătaie..Mersi de răspuns oricum.