| MAndrew a întrebat:

Rog ca toate rapunsurile sa nu fie date la misto pentru ca este o problema serioasa pentru mine.
Acum vreo doi ani m-am mutat la tara pe timp de vara pentru ca ai mei au achizitionat un alt apartament care trebuia restaurat si am fost nevoit sa ma acomodez cu persoanele de acolo. Cam toti aveau vreo 10 ani iar acestia fumau si beau. Timp de doi ani incontinuu am fost presat sa incerc si eu dar tot timpul refuzam pana cand a venit vara anului 2020. A venit primul fum, dupa prima tigara iar dupa mai multe tigari. In momentul actual am 12 ani si sunt un dobitoc pentru ca i-am ascultat sa incerc si eu. Mereu spun ca nu mai incerc dar cand ajung acolo nu pot sa inteleg dar ma razgandesc si incerc. Ce ar trebui sa fac? Realizez ce tocmai am scris, nu vreau sa ma luati la misto va rog

Răspuns Câştigător
| MPersephone a răspuns:

Toti in viata lor incearca cel putin odata. E adevarat ca de cele mai multe ori suntem mai mari. Sa incerci nu e gresit. Mai departe decizi daca vrei sa continui sau sa lasi experienta in spate.

1 răspuns:
| dariasisi7 a răspuns:

Încearcă să fumezi cat mai puțin (o țigară poate sa te tina și 10 min daca știi să tragi de timp, gen vorbește mult când fumezi, uiți de țigară, și așa Intr o discuție fumezi 1-2 in loc de 10-11) chestia asta te v a ajuta sa te lași mai ușor daca o sa vrei sa te lași, și nici nu îți v a afecta atât de mult sănătatea