| Diddix a întrebat:

Sunt prietena cu o fata mai mica decat mine cu 1 an Ne intelegeam foarte bine, eram cele mai bune prietene, ea nu injura, nu vb urat, nu jignea lumea. Dar de Paste a venit o fata din Sibiu pe care inainte n`o suporta. Acum sunt prietene foarte bune iar pe mine m`a cam lasat balta. Fata aia a invatat-o sa injure sa vb urat, si chiar ne-am certat din cauza asta. Acum eu am trecut peste toate jignirile si criticile spuse de ea la adresa mea. Si chiar daca ne-am impacat ea e foarte rece cu mine, vb numai prostii si e foarte schimbata. Voi ce ziceti sa fac?

2 răspunsuri:
| angelwithgreeneyes a răspuns:

S-o lasi si tu balta si nu o mai pupa in c** (scuze limbajul) ca sa vada si ea cum te simti
fa-ti o alta prietena
si nu te mai gandi la ea
+ ca daca intervine cineva si totul s-a daramat inseamna ca era o prietenie din interes
gandeste-te

succeswinking

| Biia_1274 a răspuns:

Incearca sa o faci sa redevina ceea ce era.Odata ce esti sau ai fost prietena ei cea mai buna trebuie sa o cunosti destul de bine incat sa stii ce metode sa aplici pentru a o face sa fie cea de dinainte. Daca asta nu functioneaza, tot ceea ce poti sa faci e sa iti cauti alta prietena care sa fie pe "masura" ta happy. Sper ca te-am ajutat si multa bafta :*!