| Tukina1234 a întrebat:

Eu sunt certata cu cele 2 prietene foarte bune ale mele. Ele nu vor sa se impace cu mine si chiar nu stiu ce sa fac. Imi puteti da niste sfaturi. Funda!

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca tu ai gresit fata de ele si esti constienta de asta si iti pare rau, trebuie sa te duci sa vorbesti cu ele, sa le ceri scuze, sa explici din ce motiv te-ai certat si speri sa te inteleaga. Daca refuza in continuare sa vorbeasca cu tine si nu te mai vor ca prietena atunci nu-ti erau prietene adevarate. Daca intr-adevar sunteti prietene, una trebuie sa lase de la ea, pentru ca orgoliul nu ajuta la nimic. Bafta :*

1 răspuns:
| Sid23 a răspuns:

Tu poate le crezi cele mai bune prietene ale tale, dar tu le esti cea mai buna prietena? Nu spun ca nu esti prietena buna, intreb daca acest sentiment e reciproc. Poate ca e mai bine asa.In felul asta descopri ce "prietene bune" iti sunt. Cel mai bine ai incerca sa treaca un timp, si vor veni ele la tine.Intre timp nu ar fi rau sa petreci putin timp cu prietenii pe care i-ai mai neglijat.^^