| Mihailov_Cezara_1994 a întrebat:

se poate intimpla ceva daca am incarcat telefonul cind aveau loc fluctuatii de tensiune?

1 răspuns:
| html a răspuns:

Depinde de ce fluctuatii vorbim, in general sunt "caderi" de tensiune care nu afecteaza dispozitivele electrice / electronice. Daca vorbim de tensiune mai mare pe fir (mai mare decat 240v), poate sa arda sigurantele (mai ales daca nu sunt automate) si in unele cazuri chiar si aparatele conectate la retea (in cazul unui fulger de ex).