| SoccerJocker a întrebat:

Spuneti-mi si mie, am media 5-8: 8.86.Ce note trebuie sa iau la examene pentru a intra la Cuza(in simularea de la mate am luat 2.50crying )Ce sa urmez daca stiu engleza: filologie engleza, bilingv eng. sau engleza intensiv si ce profil real sau uman. Spuneti-mi tot ce stiti va rog frumos.Multumesc!

2 răspunsuri:
| 2ochicaprui a răspuns:

Din moment ce nu te prea impaci cu mate, nu te sfatuiesc sa urmezi un profil real...sunt multe ore de mate, info, fizic, chimie, biologie, si e un pic mai greu. la bilingv engleza- sunt ore de profil care ti se predau in engleza, la engleza intensiv- vor fi multe ore pe saptamana de engleza. dar si la uman, unde sa zicem ca e mai mult de tocit, si la real, unde e mai mult de gandit, va fi mai incomod pana iti vei intra in ritm si asta nu dureaza multhappy p.s. umanu' nu mai face din cls a 11a materiile de la realbig grin nu-ti face griji, cu putin noroc, vei intra unde iti doresti, si fii optimist. ai sa vezi ca iti va placea viata de liceu mai mult decat cea gimnazialasmug

| aaaa12345 a răspuns:

Sincer nu vreau sa iti dau gresit dar 2.50? Te-as sfatui sa incepi sa iei cate un 7, 8, 9 (sa nu iei 10 ca incep profesorii s aintre in banuieli)