|

Salut! Spuneti-mi si mie, am media 5-8: 8.86.Ce note trebuie sa iau la examene pentru a intra la Cuza(in simularea de la mate am luat 2.50crying )Ce sa urmez daca stiu engleza: filologie engleza, bilingv eng. sau engleza intensiv si ce profil real sau uman. Spuneti-mi tot ce stiti va rog frumos.Multumesc!

2 Raportează Evaluează
2 răspunsuri:
| a răspuns:

Sincer nu vreau sa iti dau gresit dar 2.50? Te-as sfatui sa incepi sa iei cate un 7, 8, 9 (sa nu iei 10 ca incep profesorii s aintre in banuieli)

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Din moment ce nu te prea impaci cu mate, nu te sfatuiesc sa urmezi un profil real...sunt multe ore de mate, info, fizic, chimie, biologie, si e un pic mai greu. la bilingv engleza- sunt ore de profil care ti se predau in engleza, la engleza intensiv- vor fi multe ore pe saptamana de engleza. dar si la uman, unde sa zicem ca e mai mult de tocit, si la real, unde e mai mult de gandit, va fi mai incomod pana iti vei intra in ritm si asta nu dureaza multhappy p.s. umanu' nu mai face din cls a 11a materiile de la realbig grin nu-ti face griji, cu putin noroc, vei intra unde iti doresti, si fii optimist. ai sa vezi ca iti va placea viata de liceu mai mult decat cea gimnazialasmug

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează