| andreixluv a întrebat:

Salut! Stiti daca cu trotinetele bolt, poti circula doar pe trotuar sau si pe carosabil, atunci cand nu exista pista specifica?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Trotuarul este pentru oameni, nu pentru biciclete si trotinete.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Nu și dacă există banda specială pentru ei pe acel trotuar.
La mine in oraș este o banda specială pe trotuar pentru bicicliști și trotinete și de asta spun.

| andreixluv explică (pentru Hyperion7):

Asa e si la mine, dar nu mereu, este intrerupta cateodata, iar soferii ma claxoneaza in trafic cand nu merg pe trotuar, desi respect toate conditiile de circulare.

| Hyperion7 a răspuns (pentru andreixluv):

Pai nu e vina tabig grin

| VoidEternal a răspuns:

Nu ai voie pe trotuar daca nu e pista de bicicleta acolo.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

E lege sa mergi pe carosabil, insa nu m-as baga, deoarece sunt lente.