| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, stiti vreun program la care eu sa scriu un cuvant in ingleza si cu acel program sa pot auzi cum se pronunta?

7 răspunsuri:
| dydy1992 a răspuns:

Http://translate.google.com/
Scrii din romana in engleza, dar cuvantul acela in romana sa fie tot in engleza :)
Si iti apare o chestie de langa bifatul ala si iti zice cum se citeste!

| Pitic a răspuns:

Http://translate.google.ro/ iti traduce in orice limba vrei u si poti auzii si cum se pronunta

| 1Mihai1 explică (pentru Pitic):

In afara de google translate? (program de descarcat)

| Pitic a răspuns:

Hei gura toata lumea cu google translate eu am fost prima waiting

| Lilia2621 a răspuns:

Nu-ti trebuie o anumita programa, poti direct pe internet. Intri la google traducator http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT
si scrii ce cuvint doresti in engleza, si apoi apesipe microfonul ala de mai jos, si iti pronunta cuvintul corect. Si nu doar poti auzi pronuntia in engleza, poti in orice limba.
pa pa
succe
craciun fericit

| BBg a răspuns:

Buna, intra pe http://translate.google.com/ si scrie cuvantul in casuta din stanga dupa care apasa pe difuzorul din coltul drept de jos si o sa auzi cuvantul in engleza
Funda?

| BeetweenUs a răspuns:

Pai...intri pe google translate si alegi limba...iar in dreapta jos este un semn unde apesi si iti spune pronuntia! Sper ca te-am ajutat!