| RaduAndrei2004 a întrebat:

Sunt baiat, am 13 ani si vreau sa slabesc. In ultimul timp m-am cam ingrasat (aveam 58 kg si acum am 64). Fratele meu (cu care si locuiesc) spune ca e de la pubertate. Spune ca si el s-a ingrasat la varsta asta. Credeti ca e de la pubertate? Si ce dieta sau activitati fizice imi recomandati ca sa slabesc?

3 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Posibil sa fie si de la pubertate adica ti-a crescut pofta de mancare si ai mancat mai mult. Oricum daca ai cel putin 1.60 inaltime greutatea ta este normala, nu esti supraponderal.
Orice fel de miscare e recomandata.

| HadesSs a răspuns:

La vasta ta e sanatos sa faci un sport te dezvolti frumos si slabesti in acelasi timp, de asemenea poti evita dulciurile si bauturile care contin zahar happy

| Kerre a răspuns:

Pentru inceput "construiesteti" o alimentatie in deficit caloric, apoi fa-ti un program de exercitii cardio care sa-l respecti saptamana de saptamana.