| ClaudiuAlexandruMihai a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si vreau sa slabesc. Cand aveam 12 ani am inceput sa ma ingras repede (in 3 luni am ajuns de la 47 kg la 57kg), am reusit sa slabesc si nu am mai avut probleme, dar de 4 luni am pus mult pe mine(aveam 63 kg si acum am 75). Mentionez ca am 1.70 cm inaltime. Ce dieta si ce exercitii fizice imi recomandati?

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez, cartofi, cereale.

| tril a răspuns:

Ce maninci? Folosesti vitamine sau suplimente alimentare? Renunta la ele. Renunta si la zahar sau produse zaharoase cat si la grasimi (si mie imi place smantana, dar imi face rau sad ).