| IGabri4637 a întrebat:

Salut. Sunt baiat și am o iubită, care este mai rușinoasă și aș vrea să știu cum sa procedez, noi avem o pensiune la Costinesti si mama ei lucrează aici cu bunica și stau toată vara, mama ei mă place și tatăl ei. Vreau sa stiu cum sa procedez să știu dacă să îi fac complimente, ea e cu animeurile, eu as vrea sa o pup pe buze când facem contact vizual dar nu stiu cum ar reacționa ea, am nevoie de ajutor si niste sfaturi, ei ii place de mine și mie îmi place de ea, dar ea e rușinoasă și când mă pun pe umărul ei ea nu zice nimic, mă pune să o mângâi pe mâini, pe partea cu venele, cred că sunt primul ei iubit și ea prima iubită. Am 15 ani si chiar nu stiu cum sa ma comport, îi place sa se joace pe calculator, mă joc și eu cu ea si pare mai fericita de când mă joc cu ea, ea pare somnoroasa, doarme aproape toată ziua și cand sunt cu ea este mai fericita. Vreau sa stiu cand ar fi momentul să o sărut și cum sa o sarut să îi placă, ea îmi făcuse cu degetele într-o seară îmi luase mna și a făcut cu mâna mea semnul de rock si m-a întrebat dacă m-am prins, evident mi-am dat seama ce a vrut să zică dar nu stiu cum să încep, ajutor plssss.

Răspuns Câştigător
| Ramo024 a răspuns:

Fetelor le place să le faci complimente. Poți să îi faci complimente, dar să n-o minți. Când ești cu ea, fii tu însuți. Încearcă să nu vorbești urât sau să te porți urât cu ea. Dacă vrei să o săruți, să o faci când sunteți singuri.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum ai zis și tu, când faceți contact vizual și simți că e momentul, o săruți. pare și ea deschisă către asta chiar și fiind mai rușinoasă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic să nu începi, să nu faci nimic, că e grav, e foarte grav! Că după ce ai început, nu se mai termină!
Era un cântec italian mai demult.
A far l-amore comincia tu.
https://www.youtube.com/watch?v=rPAAoSFfFww

| Hfjivdubn a răspuns:

Pai, sunt câteva variante.
1. O intrebi dacă este de-acord să o săruți, dar o intrebi intr-un moment în care sunteți singuri.
2. Îi faci un contmpliment de exemplu "ce frumoasă esti astăzi, la fel de frumoasă ca în fiecare zi" apoi dacă se uită la tine, te uiți și tu în ochii ei și o săruți.
3. Vă uitați la un film romantic
Care are și scene cu săruturi, de exemplu "after" și când personajele se săruta tu te uiți la ea și încerci sa o săruți