| IGabri4637 a întrebat:

Salut, este o fata pe care o plac, caruia îi plac animeurile și muelodiile alea din animeuri, și ea mă place dar e putin rușinoasă. Cum o pot convinge, sa o fac sa îi placa și alte tipuri de muzica, se joacă și jocuri de tip anime și nu reușesc sa o conving să se joace jocuri mai moderne, cum ar fi dbd, cs etc? Azi mă întrebase dacă vreau să ne uităm la anime, eu m-am uitat cu ea, la naruto, mai târziu după vreo 2 episoade am pus mana după umărul ei, ea nu a zis nimic, mai încolo i se facuse somn și s-a pus cu capul pe umărul meu, după am întrebat-o dacă vrea să stea mai comod si i-am pus o perna pe picioarele mele să se întindă să stea mai comod, ea cred că s-a simțit bine. Acum vreau sa o conving să se joace jocuri mai moderne și să asculte și muzici din astea rap etc nu manele că le urăsc.
Si mă vad în fiecare zi cu ea. Si nu stiu cum as putea incepe o relație sau să o sarut

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

"Si nu stiu cum as putea incepe o relatie...". Adica nu sunteti impreuna?
Nu inteleg de ce vrei sa o schimbi. Tot ce poti face este sa ii propui sa asculte si niste melodii care iti plac tie si sa joace niste jocuri pe care i le recomanzi tu. Daca ii plac e bine, daca nu nu. Incearca sa nu faci sa para ca vrei sa faca doar ce iti place tie, fiindca se va distanta complet. Cat despre relatie, intreab-o pe ea direct, poate si ea te place.

3 răspunsuri:
| Den1sa a răspuns:

Nu trebuie sa o convingi sa se schimbe pentru ca ca asta o va indeparta de tine si bineinteles tu nu vrei asta nu? Din ce ai sput tu acolo voi doi sunteti destul de apropiati asa ca daca iti place de ia intreab-o daca vrea sa iesiti undeva, spune-i cum te simti, cine stie poate si ea te place!

| Crescent a răspuns:

Clar nu poți să o convingi să facă cum vrei tu. Dacă ei nu îi plac, nu o poti presa cu asta. S-ar putea întâmpla alte chestii mai încolo.

| Fabianaa a răspuns:

Gusturile nu se discuta, dacă fatei asta ii place atunci de ce te amesteci? Are dreptul sa ii placa ce vrea, nu trebuie sa joace jocurile sau sa asculte muzica pe care o preferi tu.