| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Sunt Bogdan, Sunt in clasa a5a, Am 1.75 Inaltime si 64.4 KG bine facut, Intr-o zii am fost la scoala si cand mi s-au terminat orele am fost la baie sa beau apa si ma astepta cineva din clasa a 7 a mai mic la inaltime ca mine si voia sa ma bata.Eu i-am spus ca nu vreau sa ma bat si el m-a lovit cu pumnu in mana, eu am vrut sa plec si el nu m-a lasat si m-a lovit iar, eu m-am intors si l-am dat 2 pumni dar problema e cand am lovit tot mi-a tremurat picioru si pumnu si nu stiu de ce si la inceput parca imi era frica. Imi puteti spune si mie ce sa fac ca sa scap de frica sau ceva de genu? sa nu mai imi trremure picioru la drak

Răspuns Câştigător
| dustru a răspuns:

Prietene,stii de ce iti tremura piciorul pentru ca ai adrenalina multa in singe in situatii de genu.Incearca sa te enervezi,nu analiza situatii de astea,adica consecintzele lor, ai observat ca vreun *** te incearca si il vezi ca abia se tine sa n-ul bata vintul, da-i una in cap nu ezita. Intotdeauna loveste primul asta iti va da incredere in inteprinderea ulterioarelor actiuni, si va suprima psihologic inamicul.Cind lovesti fa-o simultan si concentreaza toata puterea fie in pumn fie in picior (depinde cu ce alegi sa lovestihee hee.Bafta si sa nu-ti fie frica de nime. tine minte primul lovesti -iesi invingator. daca dupa prima lovitura nu s-a primit sa-l calmezi mai dai, mai dai big grin

5 răspunsuri:
| Lace a răspuns:

Trebuie să fi încrezător în forţele proprii, asta nu depinde de nimeni şi de nimic, ci doar de tine. Încearcă să te ajuţi pe tine însuţi şi ai să vezi că totul va fi mult mai bine.
Baftă!

| ThePunisher a răspuns:

Nu era neaparat frica... Nu iti cunosteai adversarul. Si tremuratul era probabil datorat adrenalinei care se elibereaza in organism atunci cand esti in pericol. Cu timpul o sa dispara acea frica. Ai procedat foarte bine cand ai incercat sa eviti conflictul, insa daca omul o cauta cu lumanarea, potoleste-l cu un pumn. Asta e viata, cateodata te mai si bati straight face.

| ยςα a răspuns:

Bogdane
Ai emoti ( daca esti mai tare ca el, daca ai destula forta )
Asta e normal cu timpul o sa dispara
Si un sfat laughing nu-i baga in seama pe cei care vor sa te bata. indiferenta doare mai tare decat bataia

| Magnific a răspuns:

laughing bine ai facut, numai tremura atata ca merita, daca era unu care sa nu merite da dar asa mai dai 2 pumni laughing si 2 picioare sa numai tremure big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.