| HaTred_7155 a întrebat:

Sunt clasa 10 a am 180 cm inaltime fac sala de 6 luni se vede deja binisor am si eu o intrebare la baietii mai stabili pe ei, am avut cateva batai in scoala generala, vreo 5 6 batai cand am fost enervat de vreunu pe loc 3 4 pumni in fata si ii culcam, cand nu faceam nici sala, am facut si o luna de mma in clasa 9 a am dat un croseu intr-un antrenament si mi s-a umflat grav mana nu am nimerit prea bine, cat timp am fost la mma luna aia nu imi era teama la antrenamente de intervale sau asa ceva, sunt destul de respectat in scoala parerea mea nu am treaba cu nimeni, daca am vreun conflict ma cam pierd cu firea si incep sa tremur desi stiu ca lovesc foarte tare cu pumnu cand ma enervez, uni nici macar nu au curaj sa dea la fata la varsta asta., sunt curios cum au scapat unii de anxiunea si frica de a intra in conflicte cu altii si a intra intr-o bataie fara nicio frica... sunt curios cum sa fac cand ma cheama unu la interval de exemplu sa nu incep sa ma panichez sau ceva de genu, sunt curios ce atitudine are un boxeor sau unu cu mult antrenament in lumea reala in liceu mai ales, daca va loveste unu peste ceafa in gluma cat timp permiteti ce ii ziceti etc. daca vine unu la voi sa se joace de boxu si nu va convine ce faceti. raspundeti-mi mersi am nevoie de un luptator ca sa ma invete ce sa fac sa nu mai tremur si sa imi fie frica daca cineva cam de dimensiunea mea se ia de mine sau cu reputatie mare prin liceu ca bataus, vreau sa stiu cum ar trebui sa reactionez la amenintari etc. eu de obicei doar cand ma enervez si incep sa tremur nu mai imi pasa atunci dau cu pumnu direct in fata dar se poate ca sa si cedez si sa nu mai dau din cauza nervilor si anxietatii. raspundeti-mi cum ati scapat voi de frica de a va bate chiar daca nu ati crescut intr-un mediu unde sa va bata parintii sa va obisnuiti cu asa ceva sau etc.

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Eh vad ca mai are cineva probleme cu tremuratu de la nervibig grin
Credeam ca sunt singurul laughing
In fine dale sa zakahappy

5 răspunsuri:
| AnTiBioTic a răspuns:

Pai eu am cam aceleasi probleme numai ca eu tremur dar nu de frica, ci de nervihappy. daca vad ca unu intrece masura la joaca cu pumnii sau asa zisele"plesti"(palme pe ceafa) incerc sa-l fac sa se potoleasca, si daca vad ca nu se opreste incep picioarele sa-mi tremure si il iau la bataiehee hee pe mine nu ma deranjeaza prea mult acest tremurat.tremuratul la mine trece aproximativ peste 7-8 minhappy

| maf a răspuns:

Sa stii ca boxeorii sunt foarte buni ca persoane, dulci, nu sunt rai sau alte chestii in afara concursurilor sau antrenamentelor, atunci cand te enerveaza cineva incearca sa eviti sau sa ii spui "**** stai usor ca nu e loc cu mine" sincer, mie poti sa-mi faci ce vrei ca nu ma enervez, dar sa nu ma injuri de morti atat!

| raffaelo_3829 a răspuns:

Am si eu problema asta si sunt foarte mic pe langa tine am 14 ani! Eu tremur de frica deoarece nu stiu cum prind pumnu. Am mai dat la unu un pumn si am crezut ca l-am omorat.Cam greu o sa scapi de spaima asta.Incearca sa nu dai cu pumnu.Cu palma, capu si picioarele,winking bafta

| HaTred_7155 explică:

Te inteleg si totusi un boxeor sau un om f stabil nu tremura am observat prosti care nu tremura de frica si nici nau curaj sa dea inapoi. chiar nu inteleg asta. si eu ii iau la bataie, tremur si de nervi sau de ce o fi, pe mine ma cam socheaza instabilitatea asta emotionala si nu imi prea place, sunt baieti care incep conflicte, e normal mereu cand nu incepi tu conflictu ca sa ai teama? ce ii zici sa se potoleasca ca ii dai in gura? daca vine unu la tine si iti zice ba te lovesc. ce ii zici? calmeaza-te sau ce vrei ma ca iti dau eu?laughing

| HaTred_7155 explică:

Si ti se pare normal sa fie asa adica... daca vine un prieten de al tau la tine si zice ca lo batut nu stiu care, te duci pentru el sau zici ca nu te bagi, si daca te duci ce faci te ia tremuratu inca de pe drum ca sti ce urmeaza?happy