| KaziPloae24 a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si am depasit pragul celor 40 de absente nemotivate admise.
Cu situatia scoalara sunt ok, am note bune...ce credeti, ma va da afara, repetand anul?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de profesori. Cel mai probabil se va discuta situatia ta intr-o sedinta, iar daca profesorii nu au pica pe tine, iti vor 'micsora' numarul de absente.
Insa daca esti intr-un liceu 'sever', unde profesorilor 'li se rupe' de elevi si vor doar rezultate excelente, ai sanse foarte mari sa 'zbori', sau sa te oblige sa te transferi.

| KaziPloae24 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu are nimeni boala pe mine, ba chiar sunt vazut ok, doar ca dirigintele e extrem de sever.

| aXy99 a răspuns:

Ia-ti scutiri de la doctorul de familie!

| Radu284 a răspuns:

Din cate stiu, parintii pot sa te scuteasca de 5 zile pe semestru. Asa ca incearca prin metoda asta sa mai reduci din absente. Vorbeste si cu dirigintele/diriginta si cel mai probabil ca o sa iti mai motiveze si ea.

| KaziPloae24 explică:

Mentionez ca am vreo vreo 47 de absente.