| Pe19 a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si deja ma gandesc la ce facultate sa dau,asa ca am niste intrebari in legatura cu Facultatea de Management si cea de Marketing:cu ce meserie se poate iesi din aceste facultati,care este salariul minim-maxim, ce se studieaza si pe ce perioada de timp.M-am tot uitat si dintre toate specializarile cele 2 imi sunt "simpatice", mai ales ca sunt pe profil Economic la liceu.

Răspuns Câştigător
| crazypop a răspuns:

Nu te mai gandi la lucru asta cu meserie si cu cat se castiga fiindca o faci o mare prostie, fa o facultate sau niste cursuri dupa ce termini a 12-a despre lucrurile care iti plac tie cu adevarat fiindca acele lucruri nu le faci pentru bani si le faci pentru ca iti place, daca chiar vrei sa stii se castiga foarte bine la Management si poti iesi manager, director, patron, la marketing te duci spre publicitate reclame, materiale promotionale si sunt moarte multi si nu pot spune ca se castiga la fel de binewinking
Fa ce-ti place si nu vei regreta, banii vor veni fi sigur de astawinking