| Bodache a întrebat:

Salut,sunt corigent la matematica, trec clasa a 11 a si nu am mai ramas nici macar o data la ceva corigent..cam s-a intamplat ca am avut niste probleme,in fine asta nu conteaza, a 10 a este clasa terminala.ce o sa se intample? o sa ma treaca chiar daca nu invat cine stie ce sau nu? ce ar trebui sa invat? cum este corigenta in a 10 a ..la mate,habar nu am. ajutati-ma cum puteti,orice sfat e bine primit, cel mai uit comentariu primeste

Răspuns Câştigător
| floryn1993 a răspuns:

Buna, pai corigenta se da in felul urmator, mergi la scoala si acolo profesorul/oara, iti da un exercitiu, sa il rezolvi deobice algebra, Ps: ( Atunci profesorul/oara este mai indulgent si te mai ajuta sa rezolvi exercitiul, dar doar daca te-ai prezentat la corigenta deja ai ca si trecut, nu este ca si la orele de mate facute pe parcursul anului

| AC4S4 a răspuns (pentru floryn1993):

Depinde si de profesor. Unii sunt mai duri si iti dau ceva gen un subiect de teza, altii vor sa stii ceva usor doar. De obicei ii trece la corigenta pe toti in clasa asta, dar cine stie... nu trebuie sa se bazeze pe faptul ca oricum trecehappy.

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dacă ești corigent cum spui că treci într-a 11-a?
Nu există și varianta să nu iei examenul de corigență?
Vorba aia, „cap ai, minte ce-ți mai trebuie?".

| AFR81 a răspuns:

Nu te baza pe asta, e foarte posibil sa nu te treaca daca n-ai invatat. Altfel nu te-ar mai fi lasat corigent. O sa mergi in toamna si o sa dai, probabil, un mic test. Trebuie sa inveti ceea ce s-a predat la clasa. Cere de la un coleg caietul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii despre data la care susţi examenul de corigenţă în Planificarea ( corigenţelor ) de la linkul :
http://www.isjbn.ro/upimg/Nota%20MENCS-Examene%20corigenta%202016.PDF

Examenul de corigenţă îl dai din materia învăţată.
La examenul de corigenţă se susţine probă scrisă şi orală.

Vezi alte detalii în "Secţiunea 2 - Examenele organizate la nivelul unităţilor de învăţământ", Art. 210-218 din R.O.F.U.I.P. aprobat prin Ordinul MEN nr. 5115/15.12.2014 de la linkul :
http://www.isjmm.ro/......rofuip.pdf

Toate cele bune!

| Clorox a răspuns:

1) Stai linistit, te trece!
2) Dupa cratima, nu se pune spatiu!

| Petru1123 a răspuns:

Cel mai probabil o sa te treaca, asa se intampla cu elevii in clasele 9/10 care raman corigenti.