| Alexandru1005 a întrebat:

Sunt clasa a IX-a la profilul matematica-informatica. Problema este ca am ramas corigent pe vara, adica la sfarsitul verii trebuie sa sustin acel examen. Am mai ramas cu inca 3 colegi, deci 4 in total. Corigenta o dam cu doamna noastra diriginta, ea fiind profesoara care ne-a lasat si cu inca un profesor. Care credeti ca sunt sansele ca unul sau mai multi dintre noi sa nu treaca, avand in vedere ca deja s-au mutat cativa colegi din clasa, iar daca mai "dispar" multi, clasa se va desfiinta?

1 răspuns:
| HEDONE a răspuns:

Salut Alexandru, profilul mate-info este foarte greu, mai ales matematica la acest profil, cum ii spune si numele. Si fratele meu a ramas corigent la matematica tot la acest profil, din fericire a trecut in vara si dupa s-a mutat la alt profil. Eu iti sugerez sa mergi sa sustii corigenta, chiar daca nu treci iti sugerez sa te muti la alt profil daca nu iti place matematica.
Sper ca te-am ajutat. Funda? smug