| Fls2002 a întrebat:

Din păcate am rămas corigent la matematică, sunt în clasa a 9a. Doamna dirigintă mi-a spus că mă pot transfera chiar dacă am rămas corigent. Întrebarea mea este: ar trebui să fac cererea de transfer înainte să dau examenul de corigență sau după?

4 răspunsuri:
| akiki a răspuns:

Am avut un coleg care mai intai a facut cererea de transfer, apoi a dat corigenta si apoi diferentele

| sierra1 a răspuns:

Fă-l înainte. Cam greu se aprobă în cazuri ca al tău. Ai medie mai mare ca ultimul intrat în clasa unde vrei să mergi?

| Fls2002 explică (pentru sierra1):

Da, am medie mai mare! Eu am terminat cu medii de la 7 in sus, in afara de matematică unde nu mă pricep deloc.

| sierra1 a răspuns (pentru Fls2002):

Fă-l înainte. Dar cam greu se aprobă în cazuri ca al tău. Încercarea moarte n-are!