| AlexSweet01 a întrebat:

Salut sunt clasa a6-a si deja ma gandesc la ce liceu sa dau, dar nu asta este problema, problema este ca nu stiu la ce sa dau la mate-info sau la filo. Semestrul asta am avut note bune 7, 8,9,10, la mate am avut 7 media si la romana 8, deci nu ma prea pricep foarte bine. Eu as vrea sa dau la filo si sa dau la o facultate dintre ASE și Cibernetica. Intrebarea este daca as putea sa intru la una din cele doua daca dau la filo. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

Vrei să te fac şi pe tine să te simți special? Nu o fac, scuze.

Mai ai timp până să te hotărăşti la ce profil vrei, poate îți dai seama ce îți place mai mult.

Dacă te duci la filo o să fie mai greu cu matematica, că tot vrei la ASE.

Unii zic că nu prea contează ce profil ai făcut la liceu ca să te duci la nujj ce facultate. ( gen te duci la şn şi vrei să dai la facultatea de bucătari )

1 răspuns:
| JustDeedee a răspuns:

Esti putin cam mititel sa te gandesti la un astfel de viitor.
Nu prea conteaza notele din generala, la liceu totul e diferit.