| anonyme01 a întrebat:

Sunt fata, 14 ani. cum sa atrag mai bine oamenii?
am doar o prietena..nu am iubit cu toate ca imi doresc unul foarte mult. cum sa-mi fac mai multi prieteni? nu am cu cine sa ies in oras pentru ca prietenei mele nu-i place sa iasa in public prea mult. mie imi pare ca sunt cam urita si grasa. nu cred ca sunt cool pentru ca nu am multi prieteni. iata contul meu din facebook. https://www.facebook.com/cezaryka.mayerorbu
astept sfaturi, pareri. mersi! funda :

Răspuns Câştigător
| sCzKun a răspuns:

Buna si tie!
In primul rand, iti lipseste increderea in tine. Nu trebuie sa ai decat 1 prieten de incredere, poate 2, restul sunt prieteni falsi, chiar daca ii ai in lista ta de facebook happy
Dupa ce-ti recapeti increderea in tine, trebuie sa fii sigura pe ceea ce spui, sa te gandesti de doua ori inainte sa faci ceva si sa nu uiti, totul necesita rabdare. Nu te grabi, s-ar putea sa-ti para rau pe urma (nu vreau sa te sperii, dar 90% dintre cuplurile de adolescenti nu tin mai mult de 3 luni, ceea ce e foarte adevarat), mai bine las-o usor ca iti va veni vremea si tie, eu m-am convins, eram intr-un impas ca si tine, credeam ca toti ma urasc, dar am lasat totul deoparte si chiar nu-mi pasa ce se intampla in jurul meu. Am vazut ca lumea s-a maturizat si se maturizeaza, intrucat isi dau oamenii seama singuri ca gresesc.
Trebuie rabdare, ca iti vine timpul si tie, si mie, si multi altora care asteapta. Nu uita, rabdarea este cheia succesului!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E timp pana la prostioare. Mai asteapta.

| Mandarina888 a răspuns:

Cezarika nu esti grasa deloc si nici urata, in primul rand tu trebuie sa te placi pe tine si asta e tot ce conteaza, nu vei putea place tuturor pentru ca este un lucru imposibil! Poti socializa la scoala, sa incerci sa iesi cu colegii de clasa sau sa participi la tot felul de activitati, inscrie-te la cursuri extrascolare sau activitati de genul asta unde trebuie sa socializezi si sa incerci sa te imprietenesti cu lumea! nu totul consta in a fii cool, si incearca sa o convingi si pe prietena ta ca izolarea nu duce la nimic bun! Succes