| 123456789eooo a întrebat:

Help! vreau niste sfaturi. mie imi place de fostul iubit al prietenei mele.numai ca el s-a combinat cu o fata de la el din scoala iar prietena mea inca il mai iubeste si vrea sa fie din nou cu el. ea nu stie ca si eu il plac si nici el nu stie.cand eu si el ne mai intalnim(cam rar cei drept)plecam prin oras el face diferite gesturi frum pentru mine.nu stiu ce sa cred...ca ma place sau nu? noi ne cun de foarte mult timp si intodeauna el s-a purtat altfel cu mine decat cu celelalte fete. ce ar trebui sa fac? sa ii spun prietenei mele? sa il uit(desi imi e foarte greu)sau sa sper ca va fi ceva intre noi? cum as putea sa aflu daca el ma place? funda la cele mai multe si bune sfaturi :* mersi

3 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Fostul iubit al prieteni tale... Asta o sa fie o problema pentru ca imediat ce ai facut acest pas, e foarte posibil sa iti pierzi acea prietenie cu acea fata care a fost cu baiatul respectiv. Intai intreaba-te daca se merita sa faci asta, apoi ia o decizie.

| Diia13 a răspuns:

Pai... Poti sa te intalnesti o data cu el si sa ii spui ce ar face daca ti-ar placea de el sau sa faci sa para mai evident ca il placi. :* Daca se comporta diferit cu tine probabil ca te place. happy

| 123456789eooo explică:

Da dar mentionez ca nu suntem asa de apropiate.am prietene mult mai apropiate decat ea.happy dar totusi in momente grele am fost alaturi de ea