| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 13 ani si 70 de kg (stiu... e mult sad ) Vreau sa slabesc pana la vara in iunie (cel mutin 30 de kg) ma puteti ajuta cu diete si/sau sfaturi? Multumesc anticipatsad.

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e indicat sa tii diete la varsta ta, mai ales ca esti in crestere! Sfatul meu e sa te apuci de un sport:tenis, volei, handbal si sa faci si exercitii acasa! Un prieten a facut altceva: a incetat sa mai manance si a slabit ff mult! Dar tie nu iti recomand asa ceva! Nu e sanatos pentru tine!

| Dizzy a răspuns:

Pai eu zic, ca 30 kg e prea mult... poate sa slabesti pana la 55kg.
Deci.renunta la dulciuri, prajeli si fast food...
mananca multe fructe. si incearca sa nu mai mananci dupa ora 6big hug
sper ca ti-am fost de ajutor

| iiulia52 a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti 30 kg in doar cateva luni.
doar pe parcursul aniilor. zic eu

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Intradevar greutatea ta este putin cam mare pentru varsta ta. Dar bineinteles depinde si ce inaltime ai.In orice caz 30 de kg pana in iunie este exagerat de mult si nu cred ca vei reusi, avand in vedere ca esti destul de mica.Ca sfat nu ti-as recomanda sa tii vreo dieta la varsta ta, atat doar sa te obisnuiesti cu un regim alimentar sanatos care te va ajuta in mod clas sa slabesti. Evita dulciurile in primul rand, alimentele cu continut ridicat in grasimi, prajelile, mezelurile, si consuma cat mai putina paine. ti-as recomanda sa mananci cat mai multe fructe si legume si sa bei cel putin 1, 5 l de apa pe zi.De asemenea sportul are un rol extrem de important, chiar cel mai important in arderea caloriilor.Foarte important este sa nu te infometezi.Mananca cu masura.Trebuie sa respecti cele 3 mese principale si 2 gustari care constau in fructe sau un iaurt.Mai multe informatii gasesti pe google. Sper ca ti-am fost de ajutor si succes mare la slabit. Te pup.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! poti incerca cu suc de rosii< bulion > ...bei cat si cand vrei < doar suc de rosii, nimic altceva > si poti manca 1 patratica de ciocolata pe saptamana!