| Gablood a întrebat:

Salut, sunt Gabi am 16 ani si am o problema. Eu sunt mai cu rockul-metalul și chestii de genu, și am inceput să imi las pletele acum vreo 9 luni. Am in liceu cativa profesori care mereu se leaga de mine si imi spun sa ma tund ca nu e normal si ca imi vine in ochi, ba mai mult i-au spus si lui taicameu asta. Mie mi se pare destul de normal in data ce mai sunt si altii in liceu cu plete chiar mai mari, nu il tin in ochi, ci doar pe spate si in afara de asta nu sunt genul de elev care sa intrerup orele si sa fac prostii, etc., ba chiar sunt la zi cu lectiile si alte din astea iar parul e ingrijit. Chiar si in legislatie spunea ceva gen ca profesorii nu au voie sa se lege de personalitatea elevului daca nu deranjeaza orele. Chiar nu stiu ce sa fac, de tuns nu vreau sa ma tund iar profesorii astia chiar nu stiu cu ce ii deranjeaza pe ei asta...

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Le poti spune mai diplomat ca nu ii aia grija pe ei de parul tau. Daca nu inteleg, devine problema lor, nu a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nu are rost sa iți bați capul cu părerile altora, sa își vadă de treaba lor, tu fi politicos in continuare si lasa-ţi părul cum dorești (^_^)