| undeadsasuke34 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 11-a la profil real. Totusi, am de dat un bac la romana. Profesoara ne-a dat sa ne facem copii xerox la caietul ei de eseuri structurate, pentru subiectul III.M-am uitat peste ele, si sincer, mi se pare mult prea complicat, in sensul ca is cuvinte si teorii care le-am vazut in caietele celor de la profil uman, plus ca ii mult prea mult scris pentru profilul real.Adica, in loc de 400 de cuvinte (mai nou), is gen 700-800 de cuvinte. Hai sa zicem ca nu trebuie chiar 400, dar nici 700-800, dar 500-600 trebuie. Intrebarea mea ii daca stiti de unde pot face rost (ma gandesc daca is pe internet, sau, daca are cineva la el pe calculator scrise eseuri) de eseuri care sa fie pentru profil real, adica cu un numar ok de cuvinte, si structura sa fie mai pentru prosti, adica fara termeni si teorii de facultate. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Justacrazygirl a răspuns:

Https://www.google.ro/......Https?/url asta este pentru bac dupa modelele noi, stii ca s-a schimbat structura bacului la romana.

http://www.edituradelfin.ro/......ofilurile/ asta este pentru simularea din luna martie

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Dar profesoara nu v-a si predat? In general daca gasesti eseuri, acestea sunt prea complicate si tot la doua minute trebuie sa te uiti in dex ce inseamna anumite cuvinte.