| MariaGn a întrebat:

Sunt in clasa a 11a si îmi este teama de simulare si de bac eu dau bac-ul la romana istorie si aleg psihologie deoarece la asta vreau sa dau fara discutii chiar daca mi se pare grea materia asta, dar la geografie sau celelalte materii nu dau nici gand la alegere adică, dar nu stiu după ce sa învăț la psihologie învăț după un manual care se numeste editura aramis si după memorator tot de psihologie editura booklet parca, asa la istorie nu stiu după ce sa învăț tot după un memorator si după caietul de clasa chiar nu stiu voi după ce ati invatat? Eu chiar nu stiu după ce sa învăț, la romana o sa îmi cumpăr culegere de bac cu variante si o sa învăț toate literaturile care le-am invatat de la nuvela Moara cu noroc basmul cul Harap Alb George Bacovia Mihai Eminescu etc toate astea vreau sa le am la un portofoliu cu toate lecțiile ca sa învăț tot si nu stiu după ce sa mai învăț la romana si istorie voi ce ziceți sa fac după ce ma sfătuiți sa învăț mi-e frica de bac tare mult.Dau funda si vot, multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CorinaB a răspuns:

Eu pentru admiterea la Facultatea de Psihologie am invatat de pe trei manuale. Aramis, Humanitas si Polirom. Ultimul se gaseste foarte greu, dar este cel mai bun. Bafta!

| ffb2001 a răspuns:

Încearcă să găsești o profesoara sau profesor depinde de preferințele tale care să știe cum să te pregătească. De două lucruri parerea mea trebuie sa ți cont : 1) Profesorul trebuie sa se dedice intens *adica sa stii bine ca ce face, face din placere nu pentru bani in mod exces, nu pentru dragu de a face* și 2) Sa te simti bine la ora. Asta conteaza mult, adica sa nu mergi in scarba. Mult noroc la învățat, o să fie bine dacă te ți de învățat așa cum ai scris pup happy