| Chiriac_Alexandru_2002 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 8-a si as vrea ca mai departe, foarte departe sa dau la facultatea de drept, pot sa fac un liceu x de profil economic? sau trebuie neaparat stiinte sociale etc.

Răspuns Câştigător
| Gerard9965 a răspuns:

Pentru drept, ai nevoie de stiinte sociale. Nu sunt prea sigur daca e obligatoriu. La economic ai legaturi cu turismul. Spre exemplu, eu dau la mate info si apoi la facultatea de medicina.
Depinde de examen. La medicina ai nevoie steict de examen. La drept, nunsunt prea sigur, dar un lucru e cert. Dupa stiintr sociale poti da la drept. Daca urmezi un economic nu cred ca vei avea sanse.